hİZMETLERİMİZ

HİZMET VERİLEN SEKTÖRLER

Taşımacılık, gümrük ve lojistik hizmetleri, tecrübenin yanı sıra sektörel uzmanlık gerektiren hizmet alanlarıdır. Günümüzde, sektörel uzmanlık profesyonel hizmet firmalarını birbirlerinden ayıran en önemli özelliklerin başında gelmektedir.

Time Lojistik, dış ticarette önemli rol oynayan pek çok sektördeki uzmanlığını kullanarak müşterilerine hizmet vermektedir. Ayrıca sektör bağımsız gereksinim ve talep karşısında müşterilere verilen hizmetler kapsamında;

  • İşlemdeki veya işleme girecek dosyalar ile ilgili olarak, her günün akşamı raporlama yapılması
  • Aylık bazda performans raporlaması
  • İşlemlerin sağlıklı yürütülmesi için gerektiğinde firma bünyesinde Solmaz personeli görevlendirilmesi
  • Çok ve çeşitli kalem eşyanın gümrük işlemleri yürütülürken, veri aktarımı ile otomatik beyanname oluşturulması yer almaktadır.

DERİ SANAYİ

Deri  Ürünleri ve Hazır Giyim Lojistiği işgücünün en gerekli olduğu sektörlerden biridir. Paketleme ve etiketleme sürecini hızlandırmaya yönelik en yaratıcı çözümler sunulmaktadır.

DEMİR/ÇELİK SANAYİ

Time lojistik , Demir / Çelik sektöründe Türkiye-Avrupa, Avrupa-Türkiye arasında ihtiyaç duyulan uluslararası taşımacılık alanında müşterilerine üst düzey lojistik hizmeti sunmaktadır.

ELEKTRİK /  ELEKTRONİK

Elektronik sektörü rekabetin en yoğun olduğu sektörlerin başında gelmektedir. Günümüzde teknolojinin gelişmesi, internet kullanımının her geçen gün daha fazla bir oranda artması elektronik sektörünü ve elektronik alışverişin de gelişmesini etkilemiştir.

MAKİNA SANAYİ

İmalat Lojistiği Yönetimi ve Hizmetleri sayesinde hammadde taşımacılığı ve kişiselleştirilebilir çözümler ile sorunsuz taşımacılık deneyimi yaşayın.

İLAÇ SANAYİ

Sağlık ve Hastane Lojistiği Yönetimi ile Ulusal Lojistik & Antrepo her türde medikal ürünlerin ve ilaçların doğru koşullarda gerekli yerlere ulaşmasını sağlamaktadır.

GIDA ÜRÜNLERİ

Müşteri ihtiyaçlarını karşılamak üzere; hammadde girişinden itibaren ürünün tüketildiği son noktaya kadar tedarik zinciri içindeki ürün etkin bir şekilde, her iki yöne doğru hareketinin ve depolanmasının planlanması, uygulanması ve kontrol edilmesini sağlamak ilke edinilmiştir.

OTOMOTİV SEKTÖRÜ

Otomotiv Lojistiği ve Taşımacılığı ile bitmiş araç lojistiği, otomotiv yedek parça dağıtımı ve depolama hizmeti ile zamandan ve alandan kazanın.

İNŞAAT MALZEMELERİ

İnşaat firmaları, sektöre kimyasal ürünler sunan yapı firmaları, yaşam alanlarının yeniden şekillendirilmesiyle ilgilenen dekorasyon firmaları başta olmak üzere, yapı ve dekorasyon sektörüne üst düzey çözümler sunmaktadır.

KİMYA SANAYİ

Tehlikeli Madde ve Kimyasal Lojistiği, taşımacılığı ve depolaması çevreye zarar verebilecek maddelerin lojistiğini içerir. Time Lojistik en güvenli çözümleri ile hizmet vermektedir.

PEREKANDE / TEKSTİL SANAYİ

Tekstil Ürünleri ve Hazır Giyim Lojistiği işgücünün en gerekli olduğu sektörlerden biridir. Paketleme ve etiketleme sürecini hızlandırmaya yönelik en yaratıcı çözümler için Timelog ‘tan destek alın.

MOBİLYA – DEKORASYON SEKTÖRÜ

Tıpkı tekstil sektöründe olduğu gibi mobilya sektörü de kendi içinde bir moda akımına sahiptir ve hızlı bir dönüşüm içerisindedir. Ülke ihracatındaki payını gün geçtikçe artıran mobilya sektöründe, ürün teslimatının tam zamanında ve hasarsız bir şekilde yapılması büyük önem taşır. Timelog olarak, mobilya sektöründe üretim yapan ihracatçılarımızın ürünlerini hasarsız bir şekilde ve tam zamanında varış yerine ulaştırıyor, sektöre özel çözümler üretiyoruz.

HAVACILIK SEKTÖRÜ

TİMELOG Havacılık sektöründe yaşanan birçok değişimle beraber bu alanda uzmanlaşmış bir lojistik şirketidir. Değeri yüksek, güvenlik gerektiren ve kritik uçak parçalarının taşınmasında hata ve gecikme nedeni ile oluşacak potansiyel problemlerin farkında olup, gerekli özeni her zaman göstermektedir. Uçak parçası taşımacılığında uzman ekibimiz tarafından verilen standart servisler aşağıdaki gibi sıralanabilir.